Predsednik Indije najavio je da će vlada pomoći finansiranje novog tabelta Aakash 2 koji će moći da se nabavi po ceni od 40 dolara.Originalan model bio je izuzetno neuspešan, ali predstavnici kompanije tvrde da je nov model potpuno redizajniran i da će moći da se kupi po izuzetno niskoj ceni od 40 dolara, dok će studenti u Indiji, uz subvenciju države, moći da ga kupe za svega 20 dolara.
Predsednik Indije najavio je da će vlada pomoći finansiranje novog tabelta Aakash 2 koji će moći da se nabavi po ceni od 40 dolara.
Originalan model bio je izuzetno neuspešan, ali predstavnici kompanije tvrde da je nov model potpuno redizajniran i da će moći da se kupi po izuzetno niskoj ceni od 40 dolara, dok će studenti u Indiji, uz subvenciju države, moći da ga kupe za svega 20 dolara.
U pitanju je 7-inčni tablet koji će proizvoditi kanadska kompanija Datawind.
Aakash će, bez obzira na smešnu cenu, biti prilično ozbiljan tablet koji će posedovati 7-inčni kapacitativni ekran rezolucije 800 x 480 piksela, Cortex A8 1 GHz processor, 512 RAM-a, 3.000mAh bateriju, 4GB prostora za skladištenje podataka kao i MicroSD slot, a pogoniće ga Android 4.0.