Za 40 godina nafta će biti besplatna?

Bez autora
Feb 21 2016

U svetu ima previše nafte, a s obzirom da alternativni izvori energije postaju sve važniji, za 40 godina nafta bi mogla biti besplatna, tvrdi analitičar Forbsa. On je dodao da se još uvek ne zna da li će cene nafte uopšte oporaviti i rasti u narednom periodu.On ističe da je najviša cena koju nafta u narednim godinama može da dosegne 60 dolara. Gas, solarna energija i energija vetra postaju sve važniji u svetskoj ekonomiji i imaju sve više udela u globalnoj proizvodnji energije. Prema određenim procenama, u periodu od narednih 10 godina solarna energija će doživeti najveću ekspanziju. Ovaj trend će se nastaviti i u narednim godinama.

Za 40 godina nafta će biti besplatna?U svetu ima previše nafte, a s obzirom da alternativni izvori energije postaju sve važniji, za 40 godina nafta bi mogla biti besplatna, tvrdi analitičar Forbsa Džon Mauldin.

On je dodao da se još uvek ne zna da li će cene nafte uopšte oporaviti i rasti u narednom periodu. Mauldin ističe da je najviša cena koju nafta u narednim godinama može da dosegne 60 dolara.
Gas, solarna energija i energija vetra postaju sve važniji u svetskoj ekonomiji i imaju sve više udela u globalnoj proizvodnji energije.

Prema određenim procenama, u periodu od narednih 10 godina solarna energija će doživeti najveću ekspanziju.

Ovaj trend će se nastaviti i u narednim godinama.

Mauldin ocenjuje da će nafta, dugoročno gledano, praktično biti besplatna zato što ćemo imati veliki broj zamena za fosilna goriva.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik