Pomoć prevoznicima u Srpskoj 1,2 miliona KM

Bez autora
Nov 13 2021

Kompenzacioni fond Republike Srpske donio je odluku o pomoći od 1,2 miliona KM prevoznicima u Srpskoj zbog otežanog privređivanja u uslovima pandemije virusa korona, rekao je premijer Republike Srpske Radovan Višković.

"Za tri mjeseca ćemo platiti poreze i doprinose za zaposlene u ovoj djelatnosti, što na mjesečnom nivou iznosi 400.000 KM", izjavio je Višković nakon sjednice Upravnog odbora Kompenzacionog fonda Republike Srpske u Banjaluci.

On je naveo da su za prevoznike u Srpskoj od početka pojave virusa korona od marta prošle godine do aprila ove u jednom momentu plaćali najnižu platu, poreze i doprinose.

Višković je dodao da je Kompenzacioni fond Republike Srpske donio odluku o pomoći tekućeg poslovanja banjalučkog aerodroma sa 500.000 KM, jer je njegovo poslovanje bilo otežano zbog pandemije.

"Očekujemo do kraja ove godine sa ovom pomoći da će aerodrom u Banjaluci biti u poziciji da stabilizuje svoje poslovanje i da će iz redovnih prihoda finansirati svoj razvoj", istakao je Višković.

On je rekao da je Upravni odbor razmatrao izvještaj o radu Kompenzacionog fonda Republike Srpske za devet mjeseci ove godine.

"Od naših socijalnih partnera Privredne komore i Unije udruženja poslodavaca Republike Srpske je konstatovana činjenica da smo rebalansom budžeta za 2021. godinu sredstva u Kompenzacionom fondu sa 90 miliona KM, kako je to bilo planirano, povećali na 120 miliona KM", napomenuo je Višković.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik