Iako se mesecima govori o tome da li će Googleove naočare zaista zaživeti ili ne, američka kompanija odlučila je da dodatno investira u ovaj svoj proizvod koji će, prema najnovijim najavama, imate Intelove procesore. Google Glass su do sada radile uz pomoć Texas Instruments čipom, a procesore za ovaj uređaj ubuduće će proizvoditi Intel.Ovo je samo deo Intelovog plana da uđe na tržište prenosive tehnologije, a Google Glass sa njihovim procesoro promovisaće se kao pametne naočare koje su namenjene profesionalcima kao što su lekari ili zaposleni u fabrikama.
Iako se mesecima govori o tome da li će Googleove naočare zaista zaživeti ili ne, američka kompanija odlučila je da dodatno investira u ovaj svoj proizvod koji će, prema najnovijim najavama, imate Intelove procesore.
Google Glass su do sada radile uz pomoć Texas Instruments čipom, a kako piše Wall Street Journal, procesore za ovaj uređaj ubuduće će proizvoditi Intel.
Ovo je samo deo Intelovog plana da uđe na tržište prenosive tehnologije, a Google Glass sa njihovim procesoro promovisaće se kao pametne naočare koje su namenjene profesionalcima kao što su lekari ili zaposleni u fabrikama.
Najnoviji izveštaji potvrđuju da, uprkos prvim slabim ocenama korisnika, Google Glass mogu biti tržišno isplative “igračke” za IT fanatike, ali i brojne zaposlene u specijalizovanim oblastima. Zbog toga je Google odlučio da posveti dodatnu pažnju ovom proizvodu.
Ostaje da se vidi koliko će pojačanja poput Inelovog procesora, ali i ostalih najavljenih unapređenja, uticati na početnu cenu Google Glassa od 1.500 dolara.
Ovo nije prva saradnja Googlea i Intela. Kompanije su sarađivale i u drugim oblastima, pa je tako Intelov čip pokretao Googleove servere, a ista kompanija radi i na unapređenju operativnih sistema Androida i Chromea. Osim toga, Intelov Xeon čip koristi se i pri izradi Googleovih automobila, dok Nexus Player, novi Googleov servis sa strimovanje, koristi Intelov čip Atom.