Rast Fejsbuka dostići će brz kraj, nešto poput infektivne bolesti koja se brzo širi i iznenada umire, kažu istraživači sa Univerziteta „Prinston“, koji model za razvoj i trajanje bolesti koriste i za „životni ciklus“ društvenih mreža.Modeli predviđanja razvoja bolesti mogu se primeniti i na socijalne mreže kako bi se bolje razumeo masovni fenomen i popularnost Fejsbuka. Međutim, stručnjaci sa „Prinstona“ tvrde da će između 2015. i 2017. godine ta društvena mreža izgubiti 80 odsto korisnika.
Najveća društvena mreža munjevitom brzinom je sakupila ogroman broj ljudi, ali istraživači sa „Prinstona“ upozoravaju da će do 2015. godine otići 80 odsto korisnika.
Rast Fejsbuka dostići će brz kraj, nešto poput infektivne bolesti koja se brzo širi i iznenada umire, kažu istraživači sa Univerziteta „Prinston“, koji model za razvoj i trajanje bolesti koriste i za „životni ciklus“ društvenih mreža.
Modeli predviđanja razvoja bolesti mogu se primeniti i na socijalne mreže kako bi se bolje razumeo masovni fenomen i popularnost Fejsbuka.
Međutim, stručnjaci sa „Prinstona“ tvrde da će između 2015. i 2017. godine ta društvena mreža izgubiti 80 odsto korisnika.
U istraživanju završenom 17. januara se navodi da će korisnici polako gubiti interesovanje i da će lančano uticati na svoje prijatelje.
„Pokazalo se da se ideje, kao i zarazne bolesti, brzo šire među ljudima pre nego što isto tako brzo i nestanu. Stoga se epidemiološki modeli uspešno primenjuju u ovakvim istraživanjima“, navode istraživači.