Kompanija Gugl predstavila je prototip pametnog telefona sa "prilagođenim hardverom i softverom", što omogućava kreiranje trodimenzionalnih mapa korisnikovog okruženja. Senzori ovog aparata vrše više od 250.000 3D merenja u svakoj sekundi i osvežavaju svoju poziciju u realnom vremenu."Gugl" je saopštio da ova tehnologija ima potencijalnu primenu u video-igrama i mapiranju zatvorenog prostora, što bi olakšalo samostalno kretanje osoba sa slabim vidom.
Kompanija Gugl predstavila je prototip pametnog telefona sa "prilagođenim hardverom i softverom", što omogućava kreiranje trodimenzionalnih mapa korisnikovog okruženja.
Senzori ovog aparata vrše više od 250.000 3D merenja u svakoj sekundi i osvežavaju svoju poziciju u realnom vremenu.
"Gugl" je saopštio da ova tehnologija ima potencijalnu primenu u video-igrama i mapiranju zatvorenog prostora, što bi olakšalo samostalno kretanje osoba sa slabim vidom.
Kompanija je ponudila 200 prototipova stručnjacima za razvoj aplikacija, uz saopštenje da je Odelenje za naprednu tehnologiju i projekte razvilo ovaj telefon kao deo projekta "Tango", u čemu je imalo pomoć istraživača iz različitih institucija.
"Mi smo fizička bića koja žive u trodimenzionalnom svetu. Ali naši mobilni uređaji pretpostavljaju da se fizički svet završava na granicama njihovih ekrana. Cilj projekta `Tango` je da mobilni aparati steknu ljudski osećaj za prostor i pokret", saopštila je kompanija.
"Gugl" je već predstavio inteligentne, specijalne naočare, čija prodaja kreće kasnije ove godine, a radi i na "pametnim kontaktnim sočivima", koja mogu da mjere nivo glukoze u suzama.